пʼятниця, 13 березня 2020 р.


Пам’ятка безпечної поведінки учнів під час карантину

1. Іди по тротуару тільки з правого боку. Якщо немає тротуару, йди по лівому краю дороги, назустріч руху транспорту.

2. Дорогу переходь у тому місці, де вказана пішохідна доріжка або встановлено світлофор.

3. Дорогу переходь на зелене світло.

4. Коли переходиш дорогу, дивись спочатку ліворуч, потім праворуч.

5. Перетинай вулицю прямо, а не навскоси.

6. На проїжджій частині ігри суворо заборонені.

7. Якщо на вулиці хтось іде і біжіть за тобою, а додому далеко, біжи у найближче людне місце: до магазину, автобусної зупинки.

8. Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести тебе силою, чини опір, кричи, гукай на допомогу: «Допоможіть! Мене веде незнайома людина!»

9. Не погоджуйся ні на які пропозиції незнайомих дорослих.

10. Нікуди не йди з незнайомими дорослими і не сідай з ними в машину.

11. Не запрошуй додому незнайомих людей, якщо вдома немає нікого з дорослих.

12. Не грайся на вулиці з настанням темряви.

13. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами.

14. Не виходь без потреби в сутінках і при поганій видимості.

15. Не торкайтеся обірваних проводів: вони можуть бути під напругою, а це смертельно небезпечно. А якщо це проводи високої напруги, то небезпека поширюється і на земельну ділянку навколо проводу (на яку стікає електричний розряд).

16. Не підходь на вулиці до обірваних, обвислих проводів або проводів, які стирчать, особливо якщо від них іде гудіння: проводи можуть бути ще підживлені електрострумом.

17. Не підходь до щитових, не залазь на стовпи з високовольтними проводами: можна отримати удар електрострумом.

18.При появі запаху газу в квартирі, приміщенні в жодному разі не вмикай електроприлади, не користуйся стаціонарним чи мобільним телефоном, відчини вікна, двері, перевір приміщення, вимкни газову плиту, якщо вона була включена й вийди з приміщення; поклич на допомогу дорослих, негайно повідом у газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім'я, прізвище, свій номер телефону, коротко описавши ситуацію.

19. У разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму негайно вийди на повітря (за двері, на балкон) і поклич на допомогу. Виклич службу пожежної охорони за номером 101.

20. Для переходу колій користуйся пішохідними мостами або спеціальними настилами (переїздами). Перш ніж переходити колію по настилу, переконайся, чи немає поблизу поїзда.

Пам’ятай: твоя безпека значною мірою залежить від тебе!

Немає коментарів:

Дописати коментар